فولاد هیوندایی استیل

هیوندایی استیل
⦿ خلاصه
هیوندای استیل،Hyundai Steel قدیمی‌ترین شرکت فولاد کره جنوبی است، که در سال ۱۹۵۳ توسط چانگ جو-یانگ (مؤسس گروه هیوندایی) راه‌اندازی شد. شرکت هیوندای استیل در حال حاضر دارای 6 کارخانه فولادسازی می‌باشد، که 5 کارخانه در کره جنوبی و در شهرهای اینچئون، دانگ‌جین، پوهانگ، یسان و اولسان قرار دارند و یک کارخانه فولادسازی آن نیز در چانگدو، چین مستقر می‌باشد. دفاتر مرکزی این شرکت در شهرهای سئول و اینچئون کره جنوبی قرار گرفته‌اند و سهام آن در بازار بورس کره جنوبی داد و ستد می‌شود. و در بیش از 29 شهر جهان دفتر تجاری فعال دارد.

نگاهی به رشد و توسعه هلدینگ هیوندایی

هیوندای استیل، Hyundai Steel  قدیمی‌ترین شرکت فولاد کره جنوبی است، که در سال ۱۹۵۳ توسط چانگ جو-یانگ (مؤسس گروه هیوندایی) راه‌اندازی شد. شرکت هیوندای استیل در حال حاضر دارای 6 کارخانه فولادسازی می‌باشد، که 5 کارخانه در کره جنوبی و در شهرهای اینچئون، دانگ‌جین، پوهانگ، یسان و اولسان قرار دارند و یک کارخانه فولادسازی آن نیز در چانگدو، چین مستقر می‌باشد. دفاتر مرکزی این شرکت در شهرهای سئول و اینچئون کره جنوبی قرار گرفته‌اند و سهام آن در بازار بورس کره جنوبی داد و ستد می‌شود. و در بیش از 29  شهر جهان دفتر تجاری فعال دارد.
شرکت هیوندایی استیل محصولات متنوعی تولید و سبد کاملی از انواع مقاطع فولادی را به بازراهای جهانی عرضه می نماید. از عمده ترین محصولات تولیدی این شرکت می توان به انواع ورق های فولادی، آلیاژی و استیل، انواع تیرآهن، هاش، تیر ریلی، انواع میلگرد فولادی و آلیاژی، انواع زنجیر ماشین آلات صنعتی و راه سازی، انواع لوله و پروفیل صنعتی و ساختمانی، انواع بدنه و موتور در صنعت خودرو سازی و غیره اشاره نمود. این شرکت همواره سعی نموده از جدیدترین تکنولوژی ها برای تولیدات خود بهره بگیرد. برای بررسی عملکرد هیوندایی استیل همراه مجتمع فولاد و آلومینیوم امیدالبرز باشید.

کارخانه های شرکت هیوندایی استیل

اولسان کره جنوبی

اولسان

سانچان

سانگ چون

سانچان

دانگجین

پوهانگ کره جنوبی

پوهانگ

یسان کره جنوبی

یسان

سانچون کره جنوبی

سانچون

فلسفه لوگوی هیوندایی استیل

نماد H مشخص کننده نام شرکت هیوندایی استیل بیانگر روحیه بالا، هارمونی و انسانیت می باشد. دو محور عمودی و قوی حرف H به عنوان پروژه های تجاری جدید و هیجان انگیز هیوندایی استیل و ارتباط بین شرکت و مشتریان می باشد. در حالی که پل (ارتباط) بیان این 2 بیانگر آینده ای است که با تعادل و همبستگی این 2 محور حاصل می شود. رنگ آبی آن نشان گر این است که شرکت هیوندایی استیل به عنوان یک شرکت پیشرو در طراحی برای روشن همراه با تکنولوژی پیشرفته و سطح بالا همچنین سرشار از اعتماد و اطمینان است. روحیه بالا، هارمونی و انسانیت بیان گر این حقیقت است که هیوندایی استیل تلاش خود را برای تبدیل شدن به بزرگترین شرکت فولادی دنیا با هدف دستیابی به آینده روشن از بین چالش ها و ابداعات جدید با روحیه بالا، هارمونی و پایبندی به اصول انسانی ادامه می دهد. 
هیوندایی استیل، با عمل به مسئولیت های اقتصادی و اجتماعی خود به عنوان یک شرکت ملی جانی، از طریق فلسفه مدیریتی خود، ارزش های اصلی اش راایه ریزی کرده است.

هیوندایی استیل

شعار هیوندایی استیل کمک به تحقق رویاهای بشریت از طریق پایه گذاری آینده ای مملو از خلاقیت و طراحی آینده ای فراتر از فولاد میباشد .

ارزش های اصلی

کره زمین

ما به تنوع فرهنگ‌ها و آداب و رسوم احترام می‌گذاریم و میخواهیم در حوزه فعالیت خود در دنیا بهترین باشیم. تلاش می کنیم عضوی قابل احترام از این جامعه جهانی باشیم.

همکاری

ما حس همکاری را از طریق احساس همبستگی ایجاد می کنیم که این خود به همکاری متقابل درون سازمانی و شرکای تجاریمان می انجامد.

 

منابع انسانی

ما باور داریم که آینده این سازمان در گرو توانایی ها و قلب تک تک  اعضای آن است، پس فرهنگی را ترویج می دهیم که هسته آن میدان دادن به افراد برای بروز  توانایی بالقوه‌شان باشد.

بازخورد و برگشت

ما هرگز از شرایط سخت شکایت نمی کنیم، هر چالشی را فرصت قلمداد کرده و با اشتیاقی بی بدیل و ذهنیتی متبکرانه در دستیابی به اهداف خود، می کوشیم.

همکاری و مشارکت

هدف ما تبلیغ فرهنگ سازی مشتری محور از طریق ارائه بهترین کیفیت و خدمات است.

الماس

قلب گروه هیوندایی موتور با اعمال ارزش های اصلی، ماجراجویی ها و احساسات، با شدت بیشتری می تپد.

 

چرخه رشد هیوندایی استیل

شرکت ها و سازمان ها نیز همچون موجودات زنده دارای مراحل تولد، رشد، بلوغ، توسعه و افول هستند. شرکت هیوندایی استیل نیز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید مقاطع فولادی جهان از این قاعده تبعیت می نماید. در این مقاله گوشه ای از فرآیند تولد، رشد و توسعه این شرکت را بصورت اجمالی ارائه می دهیم.

فاز راه اندازی و توسعه - 1953-1977

در 15 ژوئن سال 1953 به عنوان یک شرکت فعال در صنایع سنگین در کره جنوبی آغاز به کار کرد و حتی قبل از اینکه جنگ کره خاتمه یابد، شرکت اقدام به گسترش یک سری از کارخانجات مثل فولاد سازی، تولید رل‌های ورق های سایز متوسط از شمش و تولید ورق های نازک به صورت کویل کرد و بعد از جنگ با تامین مواد اولیه فولادی در باز سازی زیر ساخت های کشور همکاری نمود. همچنین به عنوان اولین شرکت در کره سیاست آزادسای اقتصادی را اتخاذ کرد و به تقویت استانداردهای اقتصاد آزاد ادامه داد و از بازه های گذار مختلفی عبور کرد به عنوان مثال خود را در ابتدا به عنوان صنعت بزرگ اینچئون نامگذاری کرد و در نهایت در آوریل 1970 با کارخانه فولاد اینچئون ادغام شد.

فعالیت های صورت گرفته

 •  ادغام شده به عنوان اینچئون استیل 1 آوریل 1970 .
 • شرکت فولاد اینچئون (سیستم دو شرکت) در تاریخ 1 سپتامبر 1964 تأسیس شد.
 • به عنوان شرکت صنایع سنگین اینچئون ، با مسئولیت محدود 10 نوامبر 1962 تغییر نام داد.
 • شرکت صنایع سنگین کره 10 ژوئن 1953 تأسیس شد.

فاز توسعه - 1978-1999

در حالی که دولت کره جنوبی در سال 1987 تصمیم به خصوصی سازی فولاد اینچئون گرفت، شرکت هیوندایی استیل کنترل را به دست گرفت تا چشم انداز سیستم جدید خود را ایجاد کند. اورهال کردن دستگاه ها، این شرکت را قادر ساخت تا حد زیادی تکنولوژی و فرآیند مدیریتی این شرکت ارتقا پیدا کند و این امکان برای شرکت فراهم شود تا برای اولین بار تولید کننده تیرآهن H برای سازه های عظیم گردد. فولاد اینچئون در سال 1993 با سئدآوری یک تریلیون دلار را به دست آورد و در سال 1997 اساس تجارت خود را در اثنای بحران مالی آن سال، پایه گذاری کرد.

فعالیت های صورت گرفته

 • شرکت ماشین آلات چینگدائو هیوندای ، آموزشی ویبولیتین 2 دسامبر سال 1999 تأسیس کرد.
 • کارخانه فولاد قوس الکتریکی 120 تنی و  کارخانجات نورد تکمیل شده در 20 مارس  1998 .
 • به عنوان عضو معمولی بین المللی فولاد به امضا رسید 4 اکتبر  1992 .
 • گسترش کارخانجات نورد سرد ضد زنگ 120،000 تنی تکمیل شده در 15 سپتامبر  1990 .
 • عرضه عمومی اولیه ماه مه. 23 ، 1987 .
 • بهره برداری از کارخانه H– بخش 5 مارس 1982 آغاز شد.
 • در گروه Hyundai در تاریخ 22 ژوئن 1978 گنجانیده شده است.

تحول و فصل جدید دوم - 2000-2003

با وجود بحران اقتصادی ادامه دار کارخانه اینچئون با صنایع کانگ دون و شرکت فولاد ویژه سامی، که این توانایی را به شرکت داد که به ظرفیت تولید 8 میلیون تن برسد. با گرفتن 35 درصد از بازار کوره های قوس الکتریکی، کارخانه به سرعت به دومن تولید کننده بزرگ کوره قوس الکتریکی در جهان مبدل شد. ادغام با کارخانه فولاد آلیاژی سامی افق های جدیدی برای دستیابی به ظرفیت تولید 250 هزار تن فولاد ضد زنگ در یال باز کرد. در راستای رشد نهایی، در سال 2001 اینچئون به گروه اتومبیل سازی هیوندایی پیوست. سپس کارخانه به کارخانه INI تغییر نام داد و فصل جدیدی برای فعالیت های خود اعلام کرد.

فعالیت های صورت گرفته

 • تغییر نام شرکت به INI در 27 جولای 2001
 • تاسیس گروه هیوندایی موتور در 2 اپریل 2001
 • راه اندازی فولاد ویژه سامی در 5 دسامبر 200
 • ادغام با صنایع فولاد کنگون در 15 مارچ 2000

پایه ریزی برای رشد - 2004-2009

شرکت INI در سال 2004، در عرض 7 ماه بعد از تملک فولاد هانبو موفق به تولید تجاری ورق های نورد گرم شد. عملیاتی شدن زود هنگام خط نورد گرم، این شرکت را قادر ساخت تا برای اولین بار بصورت خصوصی کار ساخت سازه های فولادی را به شکلی منسج آغاز کند. این شرکت در سال 2006 با تغییر نام خود به هیوندایی استیل در یک اعلان عمومی متعهد شد که به شرکت جامع تولید فولاد تبدیل شود و در همان سال با برگزاری مراسمی مبتکرانه شرکت دانجین را به تملک خود درآورد

 

فعالیت های صورت گرفته

 • دستیابی به زنجیره کامل فرآیند تولید مواد اولیه بصورت کاملا درون شرکتی برای اولین بار در جهان در 2 سپتامبر 2009.
 • مراسم کلنگ زنیزمین برای احداث کارخانه فولاد یکپارچه دانجین در 27 اکتبر 2006
 •  اولین ماده اولیه کاملاً بسته جهان را راه اندازی کرد.
 • در 10 مارس 2006 به عنوان شرکت فولادی هیوندای تغییر نام داد.
 • آغاز به کار تولید  رول های  ورق نورد گرم در ماه مه. 2 ، 2005
 • ادغام و تملک شرکت فولاد هانبو در 12 اکتبر 2004

تبدیل شدن به رقیب تولید کننده فولاد - 2010-2019

پس از آغاز به کار کوره ذوب شماره یک در تاریخ ژانویه 2010 که 40 ماهپس از شروع ساخت کارخانه های فولاد یکپارچه فولادی اتفاق اقتاد، کوره شماره 2 در نوامبر همان سال آغاز به کار نمود. با تکیل کوره ذوب شماره 3 در سپتامبر 2013 هیوندایی استیل به اولین کارخانه های فولادی یکپارچه کره با بودجه خصوصی تبدیل شد. 

سه کوره ذوب با ظرفیت تولید سالانه 12 میلیون تن این توانایی را به کارخانه می دهد که محصولات مختلف فولادی مثل ورق نورد گرم، بیلت تولید کند. سپس هیوندایی استیل در مسیر خود برای دستیابی به یک سازنده فولاد جهانی رقابتکی تخصص دارد در مواد سطح بالای ساخت خودرو کارخانه های فولادی مخصوص در دانگ جین در سال 2014 راه اندازی کرد. بعلاوه اینکه درسال 2013 با بخش نورد سرد کارخانه hysco ادغام شد.

 

فعالیت های صورت گرفته

 • با هیوندایی Hysco 1 جولای 2015
 • احداث زمین کارگران ویژه فولاد در 4 آگوست 2014
 • با بخش فولاد نورد سرد Hysco در 31 دسامبر 2013
 • افتتاح کوره ذوب شماره 3 در 13 سپتامبر 2013
 • افتتاح کوره ذوب شماره 2 در 23 نوامبر 2010
 • احداث زمین فولاد های یک پارچه در 8 اپریل 2010
 • افتتاح کوره ذوب شماره 1 در 5 ژانویه 2010

سیاست ایمنی و سلامتی

هدف اصلی شرکت”مدیریت ایمنی محور” بوده و این هدف را با تمامی کارکنان و اعضای شرکت در میان گذاشته است تا اطمینان حاصل شود که همگی از این فلسفه پیروی می کنند. شرکت از طریق ایجاد دایره نظارت بر ایمنی از اجرای دقیق و درست این فلسفه در تمامی بخش ها و مراحل تولید اطمینان حاصل می کند.
 • ایجاد نظامی موثر بر ایمنی و سلامت با ارجح دانستن ایمنی و سلامت در تمامی بخش های تولید
 • تعیین هدف و ماموریت های مشخص بر مبنای سیاست های ایمنی، طراحی و اجرای برنامه های هدفمند
 • ارتقای سطح ایمنی کارکنان و سهام داران از طریق آگاهی و برگزاری دوره های آموزشی که برنامه ریزی، اجرا، ارزیابی و بازخورد کارکنان را شامل می شود.
 • اجرای مو به مو و دقیق قوانین و مقررات مربوط به ایمنی و سلامت
 • ارزیابی اعتبار و اطمینان از پیشرفت روز افزون اصول ایمنی در تمامی پخش های شرکت

  هیوندایی استیل ایمنی همه همکاران و کارمندان خود و تمام کسانی که به این مجموعه وارد می شود را تامین می نماید و همچنین بواسطه گسترش سطح ایمنی و سلامت در محیط کار تمامی مسولیت های قانونی و اجتماعی را به عهده می گیرد. هیوندایی استیل واکنشگرا بودن به مسولیت اجتماعی خود را بصورت برد-برد برای تمامی اعضای شرکت و همچنین دیگر شرکای تجاری و همکاران خود بر اساس فلسفه “همراهی امن” و ارائه یک استاندارد ایمن تحت قوانین یکپارچه برای تمامی اعضای خود تمرین می نماید.

مقالات پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

آواتار موبایل
منوی اصلی x