مجتمع تولیدی صنعتی دهشیر یزد

آدرس کارخانه فولاد دهشیر

استان یزد، شهرستان تفت بخش دهشیر

مجتمع تولیدی صنعتی فولاد دهشیر

مجتمع تولیدی صنعتی دهشیر یزد در سال ۱۳۸۳ در زمینی به متراژ ۵۰۰۰۰ متر مربع و با حدود ۹۰۰۰ متر فضای سرپوشیده افتتاح گردید. در سال 1399 این واحد تولیدی توسط اخوان رستمی خریداری شد. مدیریت جدید این واحد تولیدی با شعار بهبود کیفیت، توسعه محصول و توسعه اشتغال، تمامی زیرساختهای اساسی این کارخانه را متحول ساخته و اقدامات زیر را عملیاتی نموده است:

 • تعمیرات اساسی و بروز رسانی کامل کوره ها
 • تعمیرات و بروزرسانی دو خط تولید مقاطع نورد گرم و توسعه سبد محصولات قابل تولید
 • افزایش ظرفیت اسمی کارخانه به 250هزار تن سالانه
 • بهبود کیفیت محصولات تولیدی
 • تعمیرات، توسعه و بهسازی فضاهای اداری
 • توسعه کیفی نیروهای انسانی و بهره گیری از نیروهای متخصص و با تجربه (راه اندازی واحدهای فنی و مهندسی، کنترل کیفیت، منابع انسانی، برنامه ریزی تولید، تعمیرات و نگهداری، HSE ، حراست و … )
 • توسعه کمی نیروهای انسانی (تعداد شاغلین در کمتر از یکسال از 10 نفر به بیش از 70 نفر افزایش یافته است و پیش بینی می شود با تکمیل راه اندازی خطوط تولید برای 150 نفر اشتغال مستقیم و برای 200 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد گردد. در جذب نیروهای انسانی تلاش کرده ایم تا حد ممکن از ظرفیت های بومی استفاده شود و اشتغال بومی را بهبود دهیم.)
 • افزایش ظرفیت تولید و افزایش مجوز های بهره گیری از حامل های انرژی نظیر برق و گاز و آب

 

محصولات مجتمع تولیدی صنعتی دهشیر

ویژگی های مهم مجتمع دهشیر

 • تضمین کیفیت و سلامت محصولات
 • امانت داری و پایندی به اخلاق حرفه ای در تولید، بسته بندی، بارگیری و باسکول
 • عدم مغایرت در وزن و کیفیت محصول ارسال شده با فاکتور صادر شده
 • صدور فاکتور رسمی بنا بر درخواست خریداران
 • تنوع سبد محصولات تولیدی
 • امکان تولید محصولات سبک مناسب صادرات
 • تولید محصولات در طول ۶ و ۱۲ متر
 • دارای نشان ملی استاندارد کیفیت محصولات
 • بهره گیری از نیروهای انسانی متعهد، متخصص، دلسوز و جوان
 • پایبندی به مسئولیت اجتماعی شرکت در حوزه تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی و فرهنگی

ویدئو معرفی کارخانه نبشی وناودانی دهشیر یزد

ماده اولیه تولید نبشی و ناودانی

در مجتمع تولیدی صنعتی فولاد دهشیر از شمش فولادی با آنالیز 3sp یا 4sp با ابعاد 125*125 یا 130*130 به طول 6 و 12 متر استفاده می شود. شمش مورد نیاز از کارخانه های معتبر تولید کننده شمش خریداری می گردد و گواهی های آنالیز شمش از تولیدکننده دریافت می گردد وکیفیت ظاهری شمش نیز توسط واحد کنترل کیفیت بررسی می شود و سپس مجوز استفاده از شمش در خط تولید صادر می گردد. موقعیت  جغرافیایی این مجتمع تولیدی صنعتی بصورتی است که امکان دسترسی به مواد اولیه و حمل محصولات تولیدی را با هزینه پایین فراهم نموده است.

روش تولید انواع نبشی و ناودانی

 1. ابتدا شمش ها برای استفاده در کوره در محل نزدیک مدخل ورودی شارژ کوره دپو می شوند.
 2. شمش ها به طور منظم به کوره وارد می شوند و تا دمای حدود 1300 درجه سانتیگراد گرم می شوند.
 3. پس از آنکه شمش ها به دمای 1300 درجه رسیدند به نوبت از کوره خارج می شوند و به داخل خط نورد وارد می شوند. شمش های خارج شده توسط نوار نقاله به سمت میز رافینگ و استندهای غلتک هدایت می شوند.
 4. شمش پس از رسیدن به استند اول سه مرتبه از غلتک ها عبور می کند. با هرمرتبه عبور شمش از غلتک ها طی فشار و کششی که غلتک به نورد گداخته وارد می کند شکل و طول شمش نورد شده تغییر می کند و تا حدودی به شکل محصول نهایی نزدیک می شود.
 5. پس از آنکه شمش از میز رافینگ و غلتک سه گانه نخست عبور کرد به طور متوالی از شش استند عبور می کند تا به شکل نهایی محصول میرسد.
 6. شمش نورد شده که اکنون از نظر ظاهری شکل نهایی خود را پیدا کرده است و طول آن به حدود 42 تا 48 رسیده است، توسط نوار نقاله به سمت اره های برش هدایت می شود. در این مرحله دمای تقریبی محصول نورد شده به حدود 600 تا 700 درجه سانتیگراد کاهش یافته است.
 7. فاصله آخرین استند تا اولین اره در میز برش حدود 100 متر است و در مسیر انتقال محصول تا میز برش دمای آن تا حدود 300 درجه کاهش یافته است و از نظر ظاهری سرخی ناشی از دما را از دست داده است.
 8. در میز برش با توجه به نوع سفارش مشتری و برنامه تولید، محصول تولید شده با طول های 6 یا 12 متری برش داده می شوند. و محصول برش خورده در میز خنک کننده توسط نقاله به آرامی به سمت نقاله اتو نهایی و بسته بندی هدایت می گردد. در این مرحله دمای محصول کاهش میابد.
 9. محصول تولید شده پس از خنک شدن از دستگاهی به نام اتو یا صاف کن عبور داده می شود و از نظر ظاهری پیچ خوردگی، تاب جانبی یا هر ناصافی اصلاح می گردد و پس از تایید کارشناس کنترل کیفی برای بسته بندی انتقال میابد.
 10. بسته بندی محصولات تولیدی در این مرحله انجام می شود و در بندیل های با وزن تقریبی 4200 کیلوگرمی توسط نوارهای فولادی بسته بندی می شود. هر بندیل دارای یک کارت شناسنامه است که نوع محصول، سایز و ابعاد، آلیاژ و تاریخ تولید محصول در آن ثبت می شود. در این مرحله محصولات مجددا از نظر کیفیت بسته بندی کنترل می گردد و پس از تایید آماده ارسال برای مشتری است.

مجتمع تولیدی صنعتی فولاد دهشیر

تماس با کارخانه

45512 - 021 داخلی 801 الی 803
32683499 - 035
32683500 - 035
همراه : 09120163795

آدرس مجتمع فولاد دهشیر

استان یزد، شهرستان تفت بخش دهشیر، کیلومتر 2 جاده دهشیر ابرکوه
پلاک ثبتی 30
کد پستی 745

آواتار موبایل
منوی اصلی x